• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Przyszli technicy technologii chemicznej zasiedli w szkolnych lawach

04-09-2017  Informacje

Kolejny rocznik absolwentów gimnazjów z Włocławka i gmin ościennych rozpoczął dziś naukę
w klasie patronackiej ANWILU o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. 14 uczniów będzie pobierać naukę w systemie dualnym. Teorię poznają w szkole, podczas gdy jej zastosowanie przećwiczą podczas praktyk zorganizowanych w spółce.

Przemysł chemiczny w Polsce jest – według raportu „Przemysł chemiczny w Polsce – pozycja, wyzwania i perspektywy” przygotowanego w bieżącym roku przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego we współpracy z  firmą doradczą EY Polska – drugim pod względem wartości produkcji sprzedanej oraz trzecim pod względem zatrudnienia sektorem przemysłowym w Polsce, zatrudniając 292 tys. pracowników. Oznacza to, że w krajowej branży chemicznej pracuje więcej osób niż m.in. w motoryzacji czy górnictwie. Jednocześnie segment chemiczny znajduje się w światowej czołówce pod względem tempa wzrostu i rozwija się szybciej niż wynosi średnia dla polskiego przemysłu. Dlatego właśnie firmy działające w tej branży intensywnie poszukują wykwalifikowanych pracowników, m.in. nawiązując współpracę ze szkołami zawodowymi. Tą drogą postanowił pójść także ANWIL, który w marcu ubiegłego roku podjął decyzję o utworzeniu klasy patronackiej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku, w której we wrześniu 2016 r. rozpoczął naukę pierwszy rocznik absolwentów gimnazjów.

Natomiast 4 września 2017 r. kolejni uczniowie – 7 dziewcząt i 7 chłopców – z Włocławka i gmin ościennych (Lubrańca, Kowala, Dobrzynia nad Wisłą, Osięcin oraz Kruszyna) zaczęło edukację
w klasie ANWILU.

Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych, przemawiając do uczniów w trakcie uroczystej inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Chemicznych powiedział: - Umożliwiamy Wam naukę w systemie dualnym, tzn. że teorii będziecie się uczyć w szkole, a w naszej firmie będziecie -  pod okiem najwyższej klasy specjalistów - nabywać umiejętności praktycznych. ANWIL zapewni Wam wsparcie finansowe tak, abyście mogli skoncentrować się na nauce, nie martwiąc się o środki potrzebne choćby na pokrycie kosztów związanych z dojazdem do szkoły czy zakupem części podręczników do przedmiotów zawodowych. Najlepsi otrzymają także nagrody za szczególne osiągnięcia. Jednak tylko od Was zależy, jak bardzo skorzystacie z możliwości, które Wam stwarzamy.

Anwil-FOTO220170905.jpgAnwil-FOTO120170905.jpg
 

 

 
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN