• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Startuje kolejna edycja bezpłatnej nauki pływania dla mieszkańców Włocławka i okolic

23-03-2023  

ANWIL wspólnie z włocławskim WOPR-em zaprasza na trzecią edycję darmowych lekcji pływania. Praktyczne zajęcia na basenie przeznaczone są dla uczniów klas IV-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych i dorosłych w wieku 40+”. Sprawdź, jak można się zapisać.

Dla włocławskiej spółki chemicznej szczególnie ważne jest wspieranie edukacji i rozwoju najmłodszych, czego kolejnym potwierdzeniem jest kontynuacja współpracy z WOPR-em.

- Jako ANWIL od dawna jesteśmy blisko mieszkańców Włocławka i ich potrzeb, dlatego realizujemy projekty poprawiające warunki życia lokalnej społeczności w zakresie edukacji, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, a także aktywności sportowej. Patrząc na dotychczasowe zainteresowanie projektem „Bezpłatne lekcje pływania z ANWILEM”, mamy przekonanie, że inicjatywa była „strzałem w dziesiątkę”. W poprzednim roku wspólnie z włocławskim WOPR-em nauczyliśmy pływać prawie 200 osób! Bardzo nas to cieszy, ponieważ z jednej strony dążymy do wyrównywania szans, z drugiej stawiamy na zdrowy styl życia poprzez ukierunkowanie na sport. Umiejętność pływania ma również wpływ na bezpieczeństwo i właściwe zachowanie nad wodą - mówi Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu ANWILU.

Zajęcia na basenie dedykowane są uczniom szkół podstawowych (klas IV-VIII), ponadpodstawowych i dorosłym w wieku 40+ z Włocławka i powiatu włocławskiego. Lekcje odbywać się będą raz w tygodniu, w grupach dziewięcioosobowych. Zgodnie z założeniami projektu, po cyklu praktycznych lekcji każdy z uczestników będzie potrafił przepłynąć sposobem dowolnym 50 metrów, przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej 5 metrów, jak również wykonać bezpieczny skok do wody.

Rekrutacja uczestników do trzeciej tury projektu potrwa od 27 marca do 5 kwietnia br. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić deklarację dostępną na stronie WOPR (www.woprwloclawek.pl) i dostarczyć ją do biura WOPR Włocławek lub wysłać jej skan na adres mailowy: woprwloclawek@wp.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.


W ramach współpracy z ANWILEM, podobnie jak w latach ubiegłych WOPR dodatkowo przeprowadzi w wybranych placówkach edukacyjnych na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego, prelekcje dotyczące tego, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Podczas zajęć prezentowane będą też podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa.


Anwil_basen_WOPR_1040x416px_v1_2023 (2).png


 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN