• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
W ANWILU zabrzmią syreny – na szczęście to tylko ćwiczenia!

14-11-2018  

IMG_6258.jpgJuż jutro, a więc 15.11.2018 r. włocławska spółka z Grupy ORLEN wspólnie z Państwową Strażą Pożarną przeprowadzi ćwiczenia  z zakresu ratownictwa chemicznego, sprawdzające funkcjonowanie zarówno Wewnętrznego, jak i Zewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego. Ich elementem będzie przetestowanie syren alarmowych oraz świateł blokadowych ruchu kołowego na drodze krajowej nr 91.

W najbliższy czwartek Zakładowa Straż Pożarna ANWIL S.A. wspólnie z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej sprawdzi swoje przygotowanie do zwalczania i usuwania ewentualnych skutków awarii przemysłowej. Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego o III stopniu trudności odbędą się na terenie przedsiębiorstwa  oraz w jego najbliższym otoczeniu.

W ich trakcie zostanie ocenione wyszkolenie ratowników ZSP ANWIL, stan gotowości operacyjno-technicznej sił i środków zadysponowanych do ćwiczeń oraz współdziałanie poszczególnych służb. Zostaną również przetestowane syreny alarmowe oraz światła blokadowe ruchu kołowego na drodze krajowej nr 91.

Piotr Mironiuk, Komendant Zakładowej Straży Pożarnej ANWIL S.A. podkreśla, że: - Ćwiczenia są nieodzowną częścią naszej służby. Dzięki nim mamy możliwość nie tylko przetestowania i ewentualnego uzupełnienia planów działania, jakie opracowujemy na wypadek różnego rodzaju zdarzeń, ale także sprawdzenia naszych umiejętności oraz kondycji psychofizycznej. Natomiast aktywności z Państwową Strażą Pożarną pozwalają udoskonalać naszą współpracę, abyśmy byli jeszcze lepiej przygotowani do stawienia czoła wyzwaniom, z którymi może nam się przyjść wspólnie mierzyć.

Spółka prosi o zachowanie spokoju i nie traktowanie ćwiczebnych sygnałów alarmowych jako rzeczywistego zagrożenia.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN