• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Warsztaty z ANWILEM w Chemiku

02-03-2017  

ANWIL zaprasza uczniów włocławskich gimnazjów do udziału w warsztatach chemicznych, które poprowadzą wykładowcy Wydziału Chemii Politechniki Łódzkiej. Zajęcia odbędą się 10 marca 2017 r. w Zespole Szkół Chemicznych (ZSCH).

ANWIL od wielu lat angażuje się w popularyzację nauki chemii na wszystkich poziomach kształcenia. Do najważniejszych inicjatyw zrealizowanych przez spółkę w ubiegłym roku należy objęcie patronatem klasy o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Przedsiębiorstwo współpracuje także z Politechniką Łódzką, m.in. umożliwiając jej studentom odbywanie praktyk i staży w firmie. Aktualnie ANWIL - razem z kadrą naukową uczelni - prowadzi projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dotyczący opracowania nowej technologii ceramizacji PCW.

W tym roku spółka poszerzyła zakres działań realizowanych z Politechniką Łódzką, dzięki czemu już 10 marca odbędą się „anwilowe warsztaty chemiczne” dla 60-osobowej grupy gimnazjalistów z Włocławka, które poprowadzą naukowcy z łódzkiej uczelni w laboratoriach należących do ZSCH. ANWIL – za pośrednictwem dyrekcji włocławskich gimnazjów – zaprasza do udziału w tym przedsięwzięciu uczniów, którzy interesują się nauką przedmiotów ścisłych, a zwłaszcza chemią.

W trakcie zorganizowanych przez włocławską spółkę zajęć, gimnazjaliści będą mieli okazję m.in. wysłuchać wykładu dr. inż. Mariusza Sicińskiego na temat innowacyjnych materiałów polimerowych, a także – również pod jego opieką przy wsparciu asystentów, na co dzień pracujących na Politechnice Łódzkiej – przeprowadzą ćwiczenia, umożliwiające im poznanie właściwości polichlorku winylu, polistyrenu oraz polietylenu. Ostatnim punktem programu warsztatów będzie zaprezentowanie uczniom oferty dydaktycznej Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej przez prof. Izabelę Witońską, prodziekan ds. studenckich.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN