• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Zaucha ponownie w Operze Nova

23-06-2021  

​ANWIL S.A. był Sponsorem Głównym koncertu galowego 13. Edycji Festiwalu „Serca bicie”. We wtorkowy wieczór w Bydgoszczy można było usłyszeć najbardziej znane piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy.

W tym roku koncert miał wyjątkowy charakter ze względu na przypadającą 30. rocznicę śmierci artysty. Oprócz występujących na scenie zaproszonych przez organizatorów artystów, o Złotą, Srebrną i Brązową Nagrodę Andrzeja Zauchy rywalizowała piątka młodych wokalistów, która wygrała wcześniej rywalizację o udział w koncercie galowym.

- ANWIL, jako firma dobrze rozumiejąca społeczną odpowiedzialność biznesu, jest obecna podczas najważniejszych wydarzeń dla mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego. Jednym z nich jest fi​nałowy koncert Festiwalu „Serca bicie”. Dzięki wsparciu i naszemu mecenatowi  budujemy właściwe relacje z lokalną społecznością, a jednocześnie odpowiadamy na jej oczekiwania i potrzeby. Jest to również doskonały dowód na korzyści płynące ze współpracy dwóch światów: kultury i biznesu. Świadczy o tym duże zainteresowanie festiwalem, który od 13 lat pomaga młodym, stawiającym pierwsze kroki w muzycznym świecie wokalistom, a przede wszystkim nie pozwala zapomnieć o wyjątkowym artyście, jakim był Andrzej Zaucha – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

We wtorkowy wieczór można było usłyszeć znane i lubiane utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy w wykonaniu m.in.: Małgorzaty Ostrowskiej, Michała Szpaka, Kasi Moś, Kuby Badacha, Dominiki Jaszczyńskiej, Michała Kaczmarka oraz Pawła Wolsztyńskiego. Z ciekawymi interpretacjami utworów patrona bydgoskiego Festiwalu pojawili się także goście z zagranicy. Wszyscy artyści wystąpili z zespołem kierowanym przez Pawła Tomaszewskiego, a Koncert Galowy poprowadzili znani dziennikarze muzyczni - Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN