• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Zmagania na wodzie, czyli ANWIL CUP 2022

15-06-2022  

Już w ten weekend (17-19.06) zapraszamy na sportowe emocje wszystkich fanów sportów wodnych. Żeglarze z YACHT CLUB ANWIL już po raz 24. organizują Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych. Sponsorem głównym zawodów jest ANWIL.

Zawody odbędą na wodach Jeziora Włocławskiego (Zalew Włocławski) w klasach: T-
1, T-2, T-3, T-Sport, MICRO i Open 6,3. 

Otwarcie Mistrzostw odbędzie się w piątek o godz. 10:00, w porcie regat - Marinie 
Zarzeczewo i będzie towarzyszyła mu uroczystość wciągnięcia na maszt bander i wybicia szklanek. Od dwóch lat przy okazji rozpoczęcia zawodów odbywają się warsztaty Letniej Szkoły Regatowej, podczas których uczestnicy i przygodni słuchacze uzupełniają swoją wiedzę z tajników regatowych zmagań od najlepszych mistrzów. 

W tym roku po raz pierwszy utworzone zostały dwie nowe klasy w regatach: T-Sport i 
Open 6,3. W klasie T-sport rywalizować będzie mogła każda jednostka jednokadłubowa, nieprzekraczająca jedynie górnej granicy współczynnika Vi, która wynosi 6,7. Wprowadzenie limitu Vi w bardzo liberalnych przepisach pomiarowych umożliwi rozgranie Mistrzostw Polski również w tej klasie. W nowej klasie Open 6,3 dopuszczone będą wszelkie otwarto pokładowe, jednokadłubowe jachty o długości do 6,3 m. W ten sposób małe jachty nie będą musiały rywalizować ze znacznie większymi jednostkami kabinowymi.

Podczas tegorocznej imprezy, podobnie jak przy okazji poprzednich edycji regat, będzie można podziwiać kunszt żeglarski wielu bardzo utytułowanych polskich sterników, posiadaczy wielu tytułów – w tym Mistrzów Polski, Europy jak i świata.
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN