• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Znamy zwycięzców ekologicznej rywalizacji w ramach projektu „Drzewko za butelkę”

11-12-2020  

Młodzi mieszkańcy Włocławka i okolic ponownie zostali zaproszeni przez ANWIL do „zielonego” wyzwania. Jeszcze we wrześniu wystartowała XVIII edycja projektu „Drzewko za butelkę”. W konkursie wzięło udział ponad 5600 dzieci, a łącznie udało się im przekazać do recyklingu blisko 160 tys. plastikowych butelek.

Z
adaniem uczestników programu (z powiatu włocławskiego i Gminy Miasto Włocławek), było zebranie jak największej liczby butelek PET.

Udział w akcji wzięło 17 placówek – ponad 5200 uczniów z 13 szkół podstawowych oraz blisko 400 przedszkolaków z 4 przedszkoli. Wszystkie placówki uczestniczące w konkursie właśnie otrzymały symboliczne „drzewka za butelkę” – to ponad 250 sadzonek świerków.

Warto podkreślić, że w tym roku do akcji dołączyli również pracownicy ANWILU. Podzieleni na zespoły wrzucali butelki do pojemników ustawionych na terenie firmy, a każda z grup przekazała osiągnięty wynik zbiórki na rzecz wybranej przez siebie placówki edukacyjnej.

Na te przedszkola i szkoły, których „zbiory” okazały się największe, czekały cenne nagrody. To (w ramach istniejących kategorii konkursowych) nagrody finansowe w postaci 3000 zł za I miejsce, 2000 zł za II miejsce oraz 1000 zł za III miejsce. Zgodnie z ideą akcji, laureat zobowiązany jest do przeznaczenia jej na cel związany z edukacją ekologiczną. Wartościowe upominki rzeczowe trafią również w ręce najaktywniejszych małych ekologów.

Poniżej przedstawiamy listę tegorocznych zwycięzców programu „Drzewko za butelkę”. Gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział.

​​Szkoła Podstawowa ​Miejsce Nazwa​
​I ​Szkoła Podstawowa nr 11
​II ​Szkoła Podstawowa nr 22
​III ​Szkoła Podstawowa nr 2
​Klasa ​I ​IIIA SP nr 11
​II ​IIB SP nr 22
​III ​IIB SP nr 14
​Uczeń
​I ​Maja Wierzchowska, Szkoła nr 14​
​II ​Michalina Pisarska, Szkoła nr 22
​III ​Jan Grochowina, Szkoła nr 2
​Przedszkole Miejsce Nazwa
​I ​Przedszkole nr 12
​II ​Przedszkole nr 36
​III ​Przedszkole nr 17
​Grupa ​I ​6latki, Przedszkole nr 12
​II ​6latki, Przedszkole nr 36
​III ​4-5latki, Przedszkole nr 17
​Przedszkolak ​I ​Mateusz Sierakowski, Przedszkole nr 12
​II ​Gabrysia Lewandowska, Przedszkole nr 17
III​ ​Michał Łyziński, Przedszkole nr 29
 
 
 
 

Marki Grupy ORLEN