• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Nagrody i wyróżnienia


2021


Czerwiec

ANWIL wśród najbardziej zaangażowanych firm w Polsce
​Listki CSR POLITYKI ponownie trafiły do firm, które w szczególny sposób włączają się w działalność na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. ANWIL S.A. w poprzednich latach już sześciokrotnie nagradzany był Białym Listek CSR POLITYKI, w tym jednak roku, po raz pierwszy w swojej historii, uzyskał Listek CSR POLITYKI w kolorze srebrnym.​
Kwiecień

ANWIL S.A. ponownie z rekordową liczbą dobrych praktyk docenionych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2020” trafiły aż 23 inicjatywy spółki, które wyróżnione zostały w 4 kategoriach.


Styczeń

ANWIL S.A. ponownie w prestiżowym gronie najlepszych pracodawców w kraju​
Chemiczna spółka z Grupy ORLEN już drugi rok z rzędu uzyskała tytuł Top Employer Polska. Świadczy to o wysokim zaangażowaniu organizacji w tworzenie jak najlepszego środowiska pracy i wdrażaniu wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.


2020


Grudzień

ANWIL wśród trzech najbezpieczniejszych pracodawców w kraju​
Po zwycięstwie w konkursie Głównego Inspektoratu Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” na poziomie regionalnym, ANWIL S.A. odniósł kolejny sukces. Firma została doceniona także na szczeblu ogólnopolskim w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 249 osób. Spółka z Grupy ORLEN została jednym z trzech laureatów krajowego konkursu i tym samym wpisana na Złotą Listę Pracodawców.

ANWIL S.A. kolejny raz ze złotym medalem IFA
International Fertilizer Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Nawozowe) doceniło włocławską spółkę z Grupy ORLEN za aktywną postawę oraz odpowiedzialny wpływ, jaki wywiera na otoczenie. To wyróżnienie ANWIL otrzymał już drugi rok z rzędu.

Listopad

ANWIL laureatem konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”
Zwycięstwo spółki to potwierdzenie profesjonalnego podejścia do bezpiecznej organizacji pracy oraz przestrzegania najwyższych standardów w trosce o zdrowie i życie pracowników. Na 100 możliwych do uzyskania punktów w ocenie komisji konkursowej ANWIL uzyskał wynik maksymalny!

Czerwiec

Prezes ANWIL S.A. w gronie 25 najlepszych menedżerów w Polsce
Ranking „Menedżer roku” to projekt, który od wielu lat ukazuje się na łamach biznesowego magazynu Home&Market. Prezentowane są w nim sylwetki menedżerów, którzy wyprzedzają potrzeby rynku, kreują biznesową rzeczywistość, dbają o płynność finansową zarządzanych przez siebie firm, ich nieustanny rozwój i z troską pochodzą do obecności przedsiębiorstw w otoczeniu społecznym.

ANWIL w superlidze najlepszych marek
Chemiczna spółka z Grupy ORLEN znalazła się w gronie laureatów Business Superbrands 2020. To efekt ugruntowanej pozycji na rynku oraz wysokiej jakości oferowanych produktów - nawozów azotowych, tworzyw sztucznych i chemikaliów. 

Styczeń

Po raz pierwszy w swej historii ANWIL otrzymał tytuł Top Employer Polska. Niezależni eksperci Top Employers Institute przyznali naszej spółce certyfikat potwierdzający przynależność do grona firm dbających o swoich pracowników i środowisko pracy według najwyższych standardów.

Lokalne inwestycje ANWILU wyróżnione
Wysoki poziom nakładów inwestycyjnych ANWILU został doceniony przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wszystkie projekty realizowane przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN ukierunkowane są na wzmacnianie konkurencyjnej pozycji firmy, a także na rozwój regionu. Temu służy m.in. realizowana przez ANWIL rozbudowa zdolności produkcyjnych nawozów.


2019


Grudzień

Na początku ubiegłego roku włocławska spółka z Grupy ORLEN dołączyła do International Fertilizer Association (Międzynarodowego Stowarzyszenia Nawozowego). Podczas listopadowego IFA Strategic FORUM w Paryżu ta światowa organizacja uhonorowała ANWIL złotym medalem. Producent nagrodzony został m.in. za wdrożenie programu gwarantującego spełnianie najwyższych standardów produkcji nawozów i promowanie idei SHE Excellence (Safety, Health and Environment).

Październik

Na liście 30 projektów społecznych mających największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu znalazła się inicjatywa realizowana przez ANWIL. Ośrodek THINKTANK i Forum Odpowiedzialnego Biznesu – organizatorzy zestawienia – za szczególnie istotny dla lokalnego środowiska uznali konkurs włocławskiej spółki z Grupy ORLEN pn. Pan Karp zarybia Wisłę.

Kwiecień

W połowie kwietnia poznaliśmy wyniki corocznego zestawienia firm uhonorowanych Złotymi, Srebrnymi i Białymi Listkami CSR POLITYKI. Wyróżnienia otrzymują przedsiębiorstwa wykazujące  się szczególnym zaangażowaniem na rzecz  realizacji zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. Wśród nich jest także ANWIL, który został uhonorowany kolejnym, piątym Białym Listkiem CSR. 

Marzec

Czternaście inicjatyw włocławskiej spółki z Grupy ORLEN znalazło się w opublikowanym dziś, 28 marca XVII wydaniu raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2018. Dla dwóch z nich to debiut, pozostałych dwanaście jest praktykami długoletnimi – docenianymi już w poprzednich edycjach zestawienia.


2018

 

Maj

ANWIL w gronie wyróżnionych na targach PLASTPOL
Włocławska spółka z Grupy ORLEN po raz drugi została doceniona przez organizatorów PLASTPOLU, największych targów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, za atrakcyjne wizualnie stoisko wystawcy.

Fundacja ANWIL dla Włocławka wyróżniona!
Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wręczył nagrody włocławskim artystom, animatorom i mecenasom kultury. W gronie wyróżnionych znalazła się również Fundacja ANWIL dla Włocławka.

Czwarty Biały Listek CSR dla ANWILU
ANIWL jest jedną z 66 firm z całej Polski, które zostały wyróżnione w VII edycji Listków CSR POLITYKI. Tygodnik docenił konsekwentne wdrażanie zasady społecznej odpowiedzialności biznesu we wszystkich najistotniejszych kategoriach zarządczych włocławskiej spółki.

Kwiecień

13 potwierdzeń społecznej odpowiedzialności ANWILU
Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) doceniło inicjatywy, które ANWIL zrealizował w ubiegłym roku na rzecz pracowników, społeczności lokalnej, ochrony środowiska, a także budowania relacji z interesariuszami, dzięki czemu aż 13 dobrych praktyk włocławskiej spółki zostało opisanych w szesnastym wydaniu Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki.

 

2017

 

Wrzesień

ANWIL nagrodzony Kluczem Sukcesu
Jarosław Ptaszyński, Członek Zarządu ANWIL S.A., Dyrektor Operacyjny został uhonorowany Kluczem Sukcesu. Wyróżnienie, przyznawane przez redakcję magazynu Chemia Przemysłowa oraz portalu kierunekCHEMIA.pl, otrzymał za zasługi na rzecz budowania oraz promowania kultury bezpieczeństwa zarówno w ANWILU, jak i w polskiej branży chemicznej.

Czerwiec

Certyfikat Product Stewardship ponownie dla ANWILU
ANWIL już po raz czwarty przeszedł z sukcesem rygorystyczny audyt organizacji DNV GL, odpowiadającej za certyfikację w ramach programu Product Stewardship stowarzyszenia Fertilizers Europe, zrzeszającego największe europejskie przedsiębiorstwa produkujące nawozy mineralne.

Medal za zasługi dla województwa      
Solidny i odpowiedzialny pracodawca, prowadzący działalność biznesową z poszanowaniem dla środowiska naturalnego, dobry sąsiad, hojny mecenas kultury i sportu, twórca Fundacji ANWIL dla Włocławka, a także popularyzator nauki chemii, zaangażowany na rzecz odbudowy szkolnictwa zawodowego to określenia ANWILU, które znalazły się w uzasadnieniu do uchwały o przyznaniu mu medalu za zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego podjętej przez Sejmik Kujawsko-Pomorski.

Maj

Stoisko ANWILU wyróżnione na Targach Plastpol
Tradycją największych targów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, które odbywają się od 21 lat w Kielcach, jest wybór najatrakcyjniejszych wizualnie stoisk przygotowanych przez wystawców specjalnie na tę okazję. W tym roku w gronie wyróżnionych znalazł się ANWIL.

Kultura bezpiecznej pracy w ANWILU oceniona na medal!
Magazyn Rynek Inwestycji uhonorował ANWIL złotym medalem w uznaniu za konsekwentne wdrażanie rozwiązań na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa pracy i promowanie kultury bezpiecznej pracy.

Kwiecień

Biały Listek CSR ponownie trafił do ANWILU!
Już po raz trzeci ANWIL zdobył Biały Listek CSR przyznawany przez tygodnik Polityka. Jest to kolejny dowód na to, że włocławska spółka z Grupy ORLEN konsekwentnie wdraża zasady społecznej odpowiedzialności biznesu we wszystkich najistotniejszych kategoriach zarządczych.

ANWIL z tytułem mecenasa włocławskiego sportu
ANWIL znalazł się w elitarnym gronie przedsiębiorstw, które zostały uhonorowane przez prezydenta Włocławka za działalność na rzecz rozwoju i promocji sportu w mieście.

ANWIL po raz trzeci z rzędu z tytułem Solidny pracodawca
Chemiczna firma została doceniona m.in. za wspieranie swoich pracowników zarówno
w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, jak i poziomu wykształcenia. Kapituła konkursu za bardzo dobrą praktykę uznała także obowiązującą w przedsiębiorstwie politykę mobilności, umożliwiającą zatrudnionym rozwój wewnątrz organizacji oraz w pozostałych spółkach należących do Grupy ORLEN, a także  wspieranie ich zainteresowań w ramach programu ANWIL Pasja.

Marzec

ANWIL jedną z najbardziej odpowiedzialnych firm w Polsce
Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło jedenaście inicjatyw, które ANWIL zrealizował w ubiegłym roku na rzecz społeczności lokalnej, ochrony środowiska, a także budowania relacji z interesariuszami, dzięki czemu działania spółki zostały opisane w jubileuszowym Raporcie Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki.

 

2016

 

Grudzień

ANWIL doceniony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Opracowanie autorstwa Jerzego Szatkowskiego, głównego specjalisty ds. BHP ANWIL S.A. otrzymało wyróżnienie w 44. Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. To kolejny sukces spółki
w obszarze BHP.

Listopad

ANWIL liderem polskiego eksportu
Włocławska spółka z Grupy ORLEN została zwycięzcą rankingu Firmy z energią 2016 – Liderzy polskiego eksportu w kategorii Firmy duże. Zestawienie zostało przygotowanego przez tygodnik
W sieci na podstawie informacji własnych tygodnika, a także pochodzących z Listy 500 Rzeczpospolitej oraz zawartych w publikacji Deloitte Technology Fast 50.

Październik

ANWIL uhonorowany tytułem Ambasador szkolnictwa zawodowego
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Włocławka nagrodził firmy, które w szczególny sposób przyczyniają się do podnoszenia poziomu edukacji w regionie oraz działają na rzecz szkolnictwa zawodowego. Wśród przedsiębiorstw uhonorowanych tytułem Ambasador szkolnictwa zawodowego nie mogło zabraknąć ANWILU, którego klasa patronacka funkcjonuje w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku.

Wrzesień

ANWIL przyjacielem Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej
ANWIL został uhonorowany przez Politechnikę Łódzką tytułem Przyjaciela Wydziału Chemicznego
w uznaniu dla dotychczasowej współpracy.

Maj

Po raz drugi ANWIL otrzymał Listek CSR
Biały Listek CSR, przyznawany przez tygodnik Polityka oraz firmę doradczą Deloitte, to kolejne wyróżnienie, jakie ANWIL otrzymał w uznaniu za działania prowadzone na polu społecznej odpowiedzialności biznesu.

ANWIL zwycięzcą Złotej Setki Gazety Pomorskiej
ANWIL zwyciężył w kategorii Filary Regionu – Najlepsza Duża Firma pod względem wyników finansowych.

Kwiecień

ANWIL na Liście 500
W tegorocznej edycji zestawienia przygotowanego przez dziennik Rzeczpospolita włocławska spółka z Grupy ORLEN uplasowała się na 94. miejscu, awansując o jedną pozycję w porównaniu do poprzedniej edycji wydawnictwa.

ANWIL Solidnym Pracodawcą
ANWIL został uhonorowany tytułem Solidny Pracodawca. Firma została doceniona m.in. za wzorowe respektowanie prawa pracy i przepisów BHP, stwarzanie możliwości rozwoju zawodowego oraz programy aktywizujące pracowników w czasie wolnym.

ANWIL ponownie wyróżniony za swoją społeczną odpowiedzialność!
Osiem inicjatyw CSR realizowanych przez ANWIL zostało docenionych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i opublikowanych w Raporcie Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki.

 

2015

 

Listopad

Kolejny sukces ANWILU w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy
Państwowa Inspekcja Pracy uznała, że ANWIL jest najlepszym organizatorem bezpiecznej pracy
w województwie kujawsko-pomorskim oraz należy do elitarnej grupy pięciu dużych firm, które w skali kraju, wzorowo prowadzą działania w obszarze BHP.

Zwycięski debiut ANWILU w konkursie Liderzy Filantropii
ANWIL został uhonorowany prestiżowym tytułem Lidera Filantropii w konkursie organizowanym przez Forum Darczyńców w Polsce. Spółka przystępując po raz pierwszy do konkursu, od razu została zwycięzcą kategorii Debiuty - firma, która przekazała najwięcej środków na cele społeczne. W 2014 r. ANWIL przeznaczył na działania dobroczynne milion złotych.

Jesteśmy najlepszym organizatorem bezpiecznej pracy na Kujawach i Pomorzu
Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy uhonorował ANWIL tytułem Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej za szczególną dbałość o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia zatrudnionych. Jednocześnie jeden z pracowników firmy został uznany za Najaktywniejszego Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy.

Październik

ANWIL Liderem CSR
Włocławska spółka z Grupy ORLEN zdobył tytuł Lidera CSR w konkursie Diamenty Polskiej Chemii organizowanym przez Executive Club i firmę doradczą PwC Polska. ANWIL otrzymał prestiżowe wyróżnienie za powołanie do życia Fundacji ANWIL dla Włocławka oraz realizację działań na rzecz społeczności lokalnej.

Czerwiec

ANWIL ambasadorem innowacji
Business Innovation Award 2015. Redakcja magazynu już od pięciu lat nagradza firmy, które w swojej strategii kładą szczególny nacisk na innowacyjność.

Maj

Biały listek CSR dla ANWILU
ANWIL znalazł się w elitarnym gronie firm uhonorowanych Listkami CSR przez tygodnik Polityka i firmę doradczą Deloitte. Wyróżnienie otrzymał w związku z prowadzonymi w 2014 roku projektami w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju.

Kwiecień

ANWIL laureatem Orłów Eksportu
Kapituła nagrody Orły Eksportu, organizowanego przez ogólnopolski dziennik Rzeczpospolita, przyznała spółce tytuł Najlepszego eksportera w Kujawsko – Pomorskim.

Luty

Tytuł Solidnego Pracodawcy dla ANWILU
ANWIL otrzymał zaszczytny tytuł Solidny Pracodawca. Doceniono dobre warunki pracy w ANWILU,
w tym terminowość wypłat, benefity socjalne oraz funkcjonującą w firmie przejrzystą ścieżkę kariery. ​​​​​​​​​​​​​

 
 

Marki Grupy ORLEN