• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Bowlingowe wydarzenie z udziałem ANWILU

14-07-2022  

W dn. 14-17 lipca 2022 Włocławek jest stolicą bowlingu! A to wszystko za sprawą V edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Bowlingu Sportowym Osób Niewidomych i Słabowidzących, którego ANWIL jest sponsorem głównym. Zawody tradycyjnie odbywają się we włocławskiej kręgielni PIWNICA, mieszczącej się przy ul. Wysokiej 12.

 

- ANWIL już po raz czwarty wspiera turniej, który jest urzeczywistnieniem pięknej idei sportowej rywalizacji osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że we Włocławku i okolicach znajdują się osoby, które propagują bowling jako dyscyplinę sportu, która jest dostępna dla osób z dysfunkcją narządu wzorku. Wiem o tym, że uczestnicy czerpią wielką radość z realizacji swojej pasji, dlatego tym bardziej jestem dumna z tego, że ANWIL jako firma odpowiedzialna społecznie pomaga w organizacji takich turniejów. One nie tylko angażują sportowo, ale również budują relacje i silne więzi międzyludzkie – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWIL S.A.

W rozgrywkach bierze udział niemal 80 zawodników niewidomych i słabowidzących z 24 klubów, mieszczących się na terenie całej Polski. Rywalizują oni w trzech kategoriach sportowych: B1 – całkowicie niewidomi, B2 – o mocno ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia, B3 – o ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia w mniejszym stopniu, w podziale na grupy kobiet i mężczyzn. Wśród nich pojawią się członkowie Kadry Narodowej oraz Mistrzów Polski, Europy i Świata.

 

Kilkuletnia współpraca ANWILU z koordynatorem wydarzenia - Włocławsko-Brodnickim Klubem Sportowym Niewidomych i Słabowidzących Pionek - jest długofalowym projektem wpisującym się w działania spółki na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym promocji sportu oraz wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN