• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL uczestnikiem debat o rozwoju polskiej chemii i jej przyszłości

12-03-2021  

784facebook-bez-sponsorow.png
Włocławska spółka z Grupy ORLEN została Partnerem Głównym Kampanii „Polska Chemia". Jest to projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego,
 
którego celem jest umacnianie wizerunku branży chemicznej jako sektora promującego innowacyjność, tworzącego miejsca pracy, jak również respektującego zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.

K
ampania „Polska Chemia” pokazuje jak istotnym elementem polskiej gospodarki jest przemysł chemiczny. Jak zaznaczają organizatorzy programu, sektor chemiczny to jedna z tych gałęzi gospodarki, która generuje najwyższe nakłady na krajowe inwestycje majątkowe i kapitałowe, jednocześnie zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy i bezpieczeństwa procesowego. ANWIL S.A., jako firma chemiczna, od lat współpracująca i angażująca się w różne projekty realizowane wspólnie z PIPC, w tym roku postanowiła przyłączyć się do tej inicjatywy.

W
ramach Kampanii „Polska Chemia” zaplanowane są m.in. 4 debaty eksperckie. Pierwsza z nich pn. „Europejski Zielony Ład. Mapa drogowa dla Polskiej Chemii – co przed nami?” odbędzie się 15 marca (poniedziałek) o godz. 11.00. Spotkanie zrealizowane będzie w formie online. ANWIL zaangażowany będzie w szczególności w panel dyskusyjny, w którym poruszone zostaną takie aspekty jak strategia „od pola do stołu”, unijny system handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) czy inwestycje firm nawozowych z punktu widzenia Europejskiego Zielonego Ładu. Reprezentantem ANWILU, biorącym udział w panelu eksperckim będzie Paweł Sławiński, Dyrektor Obszaru Produkcji Nawozów.

O
rganizator Kampanii „Polska Chemia” - Polska Izba Przemysłu Chemicznego - to organizacja reprezentująca branżę chemiczną wobec organów administracji publicznej krajowej i zagranicznej oraz organizacji międzynarodowych. Jej założenia to głównie wspieranie działań na rzecz rozwoju branży chemicznej oraz ochrona praw i reprezentowanie interesów członków. PIPC zrzesza między innymi największych producentów chemikaliów, przedsiębiorstwa sektora petrochemicznego i rafineryjnego oraz instytuty naukowe.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Link do rejestracji: http://bit.ly/30rvd4M.

Szczegółowa agenda spotkania: https://www.pipc.org.pl/aktualnosci/i-debata-kampanii-polska-chemia,p1132440177

 
 
 

Marki Grupy ORLEN