• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Będą się uczyć przedmiotów ścisłych z ANWILEM

28-10-2022  

Fundacja ANWIL ogłosiła start siódmej już edycji programu „Uczę się z ANWILEM”. W tym roku na dofinansowanie projektów umożliwiających pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu nauk ścisłych organizacja przeznaczy 150 tys. złotych. Autorzy najciekawszych projektów mogą zdobyć na urzeczywistnienie swoich pomysłów nawet 15 tys. zł.

Do programu mogą zgłosić się publiczne szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe działające na terenie całego powiatu włocławskiego. Nabór wniosków potrwa do 14 listopada br. W tym roku wnioski składać można jedynie online poprzez nowo uruchomiony system grantowy tzw. generator wniosków. Aby złożyć wniosek, organizacja wpierw musi założyć swoje konto. Szczegółowe informacje dotyczące programu, regulamin oraz link do systemu dostępne są na stronie www.fundacjaanwil.pl w zakładce Konkursy grantowe.

Celem programu „Uczę się z ANWILEM” jest zainteresowanie uczniów światem nauk ścisłych. Dofinansowane z Fundacji może trafić m.in. na organizację warsztatów, pokazów, zajęć pozalekcyjnych, gier i zabaw edukacyjnych, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych, które ułatwią uczniom zrozumieć i polubić chemię, matematykę, fizykę czy informatykę. Szansę na granty mają takie projekty, które najlepiej służyć będą popularyzacji przedmiotów ścisłych.

W ramach poprzednich sześciu edycji programu Fundacja ANWIL przekazała na realizację 73 projektów rozwijających wiedzę w zakresie nauk ścisłych blisko 850 tys. zł. Bezpośrednimi beneficjentami inicjatyw edukacyjnych było ponad 11 300 uczniów szkół z Włocławka, Lubania oraz Brześcia Kujawskiego. W tym roku, dzięki rozszerzeniu terenu działania Fundacji ANWIL, do konkursu mogą aplikować wnioskodawcy z całego powiatu włocławskiego.

 ​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN