• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Będą rozmawiać o tworzywach sztucznych

10-05-2019  

Wytwornia-chlorku-winylu-ANWIL-SA-www.jpgJuż 14 maja w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, której uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób europejska strategia dla tworzyw sztucznych wpłynie na polski rynek. Sponsorem wydarzenia jest ANWIL –  jedyny krajowy producent suspensyjnego polichlorku winylu.

Według danych zaprezentowanych w najnowszej edycji raportu PlasticsEurope „Tworzywa sztuczne – fakty”*, zapotrzebowanie na Starym Kontynencie na tworzywa sztuczne ze strony przetwórców w 2017 roku wyniosło 51,2 mln ton. Polska pod tym względem – z udziałem na poziomie 6,3 proc. –  plasuje się na 6. miejscu w Europie, a branża tworzyw sztucznych należy do czołówki najszybciej rozwijających się gałęzi krajowego przemysłu. W najbliższym czasie będzie ona musiała stawić czoła nowym wyzwaniom wynikających z wdrażania w Unii Europejskiej Strategii dla Tworzyw Sztucznych oraz przechodzenia na prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ; ang. circural economy).

Własnie tym zagadnieniom będzie poświęcona konferencja pt. „Co europejska strategia dla tworzyw sztucznych zmieni na polskim rynku” organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

- Nasza spółka – jako czołowy przedstawiciel krajowej branży chemicznej – aktywnie włącza się w dyskusje na temat kierunków rozwoju rynków, na których prowadzi swoją działalność biznesową. ANWIL jest przy tym jedynym wytwórcą suspensyjnego polichlorku winylu w Polsce – polimeru o szerokim wachlarzu zastosowania i – co ważne – charakteryzującego się wysoką recyklowalnością. To właśnie m.in. ta jego właściwość powoduje, że mimo swojej ponad stuletniej historii, konsumpcja PCW wzrasta. – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni zarówno producenci i przetwórcy tworzyw sztucznych, jak również wytwórcy gotowych produktów w opakowaniach z tworzyw sztucznych, a także sieci handlowe.

W trakcie konferencji, której partnerem merytorycznym jest Deloitte, odbędą się m.in. dwa panele dyskusyjne dotyczące przyszłości recyklingu oraz konieczności dostosowania się uczestników łańcucha dostaw do nowych przepisów unijnych.

*https://www.plasticseurope.org/en/resources/publications/619-plastics-facts-2018

 
 
 

Marki Grupy ORLEN