• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Branżowa debata wprost z inwestycji ANWILU

14-06-2021  

Już w najbliższą środę (16 czerwca) odbędzie się najważniejsze dla branży chemicznej wydarzenie – Kongres Polska Chemia 2021, którego organizatorem jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Miejscem jednego z eksperckich paneli dyskusyjnych jest kluczowa inwestycja nawozowa realizowana na terenie chemicznej spółki z Grupy ORLEN.

Wyjątkowa, m.in. ze względu na industrialne otoczenie, w którym się odbywa, debata wpisuje się w hasło przewodnie tegorocznego Kongresu - #CHEMIA(DLA)PRZYSZŁOŚCI. Wybór jej miejsca nie był przypadkowy. Realizowana w ANWILU rozbudowa nawozowych mocy produkcyjnych przyczynia się do rozwoju sektora chemicznego w Polsce oraz wsparcia krajowej gospodarki i polskiego rolnictwa. Wpisuje się również w kompleksowy rozwój segmentu petrochemicznego Grupy ORLEN.

N
owoczesna, trzecia linia nawozowa ANWILU, poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych o ok. 50%, ograniczy napływ nawozów z importu. Tym samym, zapewni polskim rolnikom zwiększony wolumen produktów spełniających najwyższe, światowe standardy. Inwestycja ANWILU ma także duże znaczenie dla gospodarczego rozwoju regionu m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy.

Udział w debacie „Inwestycja dla przyszłości” wezmą: Jacek Mendelewski - Członek Zarządu ds. Produkcji w ANWILU, Tomasz Zieliński - Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz Witold Grzebisz - profesor z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Rozmowa dotyczyć będzie kluczowych inwestycji sektora chemicznego oraz dalszego rozwoju polskiego rolnictwa. Poprowadzi ją wieloletni dziennikarz, redaktor naczelny Top Agrar Polska - Kamil Bujoczek.

Organizacja eksperckiej debaty na terenie inwestycji ANWILU, w jubileuszowym roku 55-lecia istnienia, jest także uznaniem jej całościowego wkładu w rozwój polskiej chemii na przestrzeni lat.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i obejrzenia relacji prosto z ANWILU. Więcej szczegółów oraz bezpłatna rejestracja znajdują się w linku - 
http://www.kongrespolskachemia.pl.

 

​​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN