• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Jubileuszowy Bieg Kujawiaka

11-05-2023  

 
W tym roku najstarsza impreza biegowa we Włocławku odbędzie się po raz czterdziesty. Kolejny rok z rzędu, jako sponsor główny, z uczestnikami będzie ANWIL.

Bieg Kujawiaka z racji swojej długiej tradycji, jest na stałe wpisany w kalendarz biegaczy z Włocławka i okolic. Ranga wydarzenia jest już na tyle wysoka, że w kolejnych edycjach uczestnikami zawodów coraz części są sportowcy z całego kraju, a nawet z zagranicy.

- Dla ANWILU obecność w roli sponsora podczas Biegu Kujawiaka to już w pewnym sensie zobowiązanie, ponieważ od wielu lat konsekwentnie jesteśmy związani z tym sportowym projektem. I to właśnie długofalowa współpraca, wynikająca z ciągłego zainteresowania mieszkańców imprezą biegową jest dla nas niezwykle cenna. Wspólnie budujemy jej markę i historię. Nie bez znaczenia jest też inny cel, na który w naszych działaniach na rzecz lokalnej społeczności zwracamy uwagę. Bieg Kujawiaka jest świetną okazją do wychowywania poprzez sport, troski o zdrowie i właściwy rozwój wykorzystując aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu ANWILU.

Co roku wydarzenie organizowane jest z myślą o całych rodzinach, zaplanowano kilka dystansów, odpowiednio dobranych dla różnych kategorii wiekowych. Niewątpliwie atutem Biegu Kujawiaka jest też trasa, stała od lat i przyciągająca swym urokiem. W tym roku zawodnicy także ruszą i zakończą zawody na stadionie Przylesie, a dystans do pokonania wyznaczony jest leśnymi duktami położonymi na włocławskim osiedlu Zazamcze.

Dorośli biegacze na głównym dystansie pokonają 10 km w dwóch pętlach po 5 km. Dla młodszych przygotowano aż cztery dystanse, od 400 do 2000 metrów w podziale na kategorie wiekowe. Biegi dzieci i młodzieży odbędą się od godziny 11.05, start biegu głównego o 13.00. Dla każdego uczestnika zmagań na 10 km organizatorzy przygotowali pakiet startowy, a na mecie na wszystkich będą czekały medale oraz nagrody dla najlepszych uczestników i tych, którzy będą mieli szczęście w ich losowaniu.
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN