• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Pan Karp po raz siódmy zarybi Wisłę

07-09-2021  

Wystartowała siódma edycja akcji pod nazwą „Pan Karp zarybia Wisłę”, do której wspólnie zapraszają Towarzystwo Promocji Ryb i ANWIL S.A. Do zmagań konkursowych pod hasłem „Płynie, wije się Wisła” zaproszone zostały dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z miejscowości leżących nad Wisłą. Nagrodą dla laureatów będzie m.in. udział we wspólnej akcji zarybiania królowej polskich rzek.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat ochrony środowiska wodnego Wisły oraz jej nabrzeży. Zadanie konkursowe w kategorii indywidualnej polega na wykonaniu pracy plastycznej nawiązującej do tematyki ochrony środowiska naturalnego rzeki Wisły.

Natomiast w kategorii zespołowej zadaniem uczestników będzie przeprowadzenie akcji poprawiającej stan środowiska rzeki Wisły oraz przygotowanie krótkiego filmu, reportażu z wykonanej akcji. W konkursie udział mogą wziąć dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas 1-3 i 4-8. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe, a wyboru zwycięskich prac dokona komisja konkursowa.

Najlepsze prace zgłoszone do konkursu zostaną zaprezentowane w siedzibie firmy ANWIL w formie wyjątkowej wystawy. Prace konkursowe można zgłaszać do 8 października, szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.anwil.pl

Akcja „Pan Karp zarybia Wisłę” zainicjowana została przez Towarzystwo Promocji Ryb przy wsparciu ANWIL S.A. w 2015 r. Jej celem jest podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat znaczenia ryb dla ekosystemu oraz popularyzacja ichtiologii. W 2019 roku program „Pan Karp zarybia Wisłę” został doceniony m.in. przez Ministerstwo Rozwoju, które umieściło go na liście 30 najwartościowszych projektów ekologicznych ostatniego 30-lecia.

ANWIL S.A jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w akcje wspierające rozwój i ochronę środowiska naturalnego, w tym w szczególności te, które mają na celu edukację ekologiczną.


Regulamin Konkursu „Płynie, wije się Wisła”.pdfRegulamin Konkursu „Płynie, wije się Wisła”.pdf

Załączniki do regulaminu.zipZałączniki do regulaminu.zip

 
 
 

Marki Grupy ORLEN