• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Startuje czwarta edycja projektu „Bezpłatna nauka pływania dla mieszkańców Włocławka i okolic”

28-08-2023  

ANWIL wspólnie z włocławskim WOPR-em ponownie zachęcają do wzięcia udziału w darmowych lekcjach pływania. Praktyczne zajęcia na basenie dedykowane są dzieciom i młodzieży oraz dorosłym w wieku 40+. Na chętnych do udziału w tej edycji programu czeka 90 miejsc!

Należąca do Grupy ORLEN spółka chemiczna z Włocławka szczególnie chętnie angażuje się w inicjatywy mające na celu wsparcie edukacji i rozwoju lokalnej społeczności, czego potwierdzeniem jest m.in. długofalowa współpraca z WOPR-em. Od ponad dwóch lat spółka realizuje projekty mające na celu poprawę bezpieczeństwa w wodzie - zarówno podczas letniego wypoczynku, jak również całorocznej aktywności sportowej. Dotychczas udział w bezpłatnych lekcjach pływania wzięło ponad 280 osób, zaś ze szkoleń z zakresu pomocy przedmedycznej skorzystało ponad 3000 osób!

Obecnie startują zapisy do kolejnej, czwartej już edycji projektu „Bezpłatnej nauki pływania dla mieszkańców Włocławka i okolic”. Zajęcia na basenie dedykowane są uczniom szkół podstawowych (klas IV-VIII), młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz dorosłym w wieku 40+ z Włocławka i powiatu włocławskiego. Lekcje odbywać się będą raz w tygodniu, w grupach dziewięcioosobowych. Po cyklu praktycznych warsztatów każdy z uczestników będzie potrafił przepłynąć sposobem dowolnym 50 m, przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów, jak również wykonać bezpieczny skok do wody. Rekrutacja do tej edycji projektu trwa od 1 do 8 września br. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić deklarację dostępną na stronie WOPR (www.woprwloclawek.pl​) i dostarczyć ją do biura WOPR Włocławek (ul. Wysoka 12). Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

W ramach współpracy z ANWILEM, WOPR w nadchodzącym roku szkolnym przeprowadzi także w wybranych placówkach edukacyjnych, prelekcje dotyczące tego, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Podczas zajęć prezentowane będą również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa.

Anwil_OOH_basen_B2_2023 (3)-pdf.jpg

 
 
 

Marki Grupy ORLEN