• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Tegoroczna akcja "Pan Karp zarybia Wisłę" trwa

09-10-2020  

ANWIL S.A., wraz z Towarzystwem Promocji Ryb, w tym roku ponownie zorganizował znaną już dobrze mieszkańcom Włocławka akcję pn. "Pan Karp zarybia Wisłę". Tak, jak w latach poprzednich, jednym z elementów projektu jest konkurs dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Do tegorocznej edycji konkursowych zmagań organizatorzy zaprosili 370 przedszkoli i szkół podstawowych z 35 miejscowości położonych nad Wisłą.

Przypominamy, że zadaniem konkursowym w kategorii zespołowej jest stworzenie prezentacji przedstawiającej walory przyrodnicze Wisły, natomiast w kategorii indywidulanej, wykonanie zdjęcia o tej samej tematyce. Zgłoszenia są przyjmowane w jednej z trzech kategorii wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat.

Co ważne, czas na przesyłanie zgłoszeń konkursowych został wydłużony. Na prace młodych ekologów czekamy do 16 października br. Kolejno, specjalnie powołane jury, wyłoni po trzech laureatów w każdej kategorii wiekowej. Na zwycięzców czekają nagrody. Przypominamy - dla szkół i przedszkoli organizatorzy przewidzieli gratyfikacje finansowe w wysokości od 1 do 3 tys. zł, natomiast w kategorii indywidulanej do wygrania są nagrody rzeczowe o wartości od 100 do 500 zł.

Kolejnym etapem akcji, który jest jeszcze przed nami, jest zarybianie Wisły. Odbędzie się ono 23 października, a do rzeki trafi niemal 150 tysięcy młodych sumów. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, wydarzenie odbędzie się niestety bez zaangażowania dzieci, laureatów konkursu.

plakat_pan_karp_16.10.2020.jpgPlakat akcji do pobrania.jpg

               plakat_pan_karp_16.10.2020.jpg


 
 
 

Marki Grupy ORLEN